Weingut PFAFFL

Każdy, kto zakupi u nas butelkę z białą etykietą w kształcie rombu, wie, że może spodziewać się czegoś wyjątkowego. Wina z winnicy ‘Weingut Pfaffl’ przynoszą radość ludziom od pokoleń – i to nie tylko miłośnikom Pfaffl, ale także samym winiarzom. Zgodnie z własnym oświadczeniem, Pfafflowie bardzo lubią to, co robią. A jeśli masz szansę poczuć ich energię i zobaczyć wszystko, czego dokonali, z pewnością w to uwierzysz.

Weingut PFAFFL

Mówimy w liczbie mnogiej, bo jak to często bywa, sukces Pfafflów ma wiele twarzy. Ich historia opowiada o jedności rodziny – rodzinie, która naprawdę się dogaduje, i to nie tylko podczas świątecznego obiadu. Każdy przyjmuje określoną rolę i czerpie z niej przyjemność. Roman Josef Pfaffl jest odpowiedzialny za wina i ma słowo w piwnicy. Jego ojciec Roman Pfaffl wykorzystuje swoje doświadczenie i intuicję w winnicy. Siostra Heidemarie Fischer zajmuje się marketingiem i sprzedażą. Matka Adelheid Pfaffl sprawia, że winnica jest wesołym domem i opiekuje się kolejnym pokoleniem rodziny.

Na pewno jest co robić dla każdego. Rodzinne przedsiębiorstwo rozrosło się do 110 hektarów winnic i dystrybuuje wino do 30 krajów na całym świecie. „Jest to możliwe tylko dlatego, że mamy tak fantastyczny zespół”, mówi Roman Josef i cieszy się, że wielu jego pracowników pracuje w winnicy od dziesięcioleci. Niezbędne jest skumulowane know-how; pola należące do winnicy Pfaffl są rozproszone w 10 różnych wioskach winiarskich w południowym Weinviertel, a kilka winnic znajduje się nawet w sąsiednim Wein (Wiedeń). Wiele różnych gleb i różnych mikroklimatów oznacza, że istnieje również duża różnorodność odmian winorośli. „Wszyscy kochamy tę różnorodność. Dzięki temu nasza praca jest jeszcze ciekawsza. Naszym celem jest pokazanie wpływu poszczególnych winnic na nasze wina” – wyjaśnia Roman, a po radosnym błysku w jego oczach widać, jak bardzo mu się to podoba.

Weingut PFAFFL

Sam Grüner Veltliner występuje w pięciu różnych odmianach dla pojedynczych winnic. Każdy z nich jest precyzyjnie wyrzeźbionym wyrazem swojego pochodzenia, od rześkiego i pikantnego po mocny i złożony. Mimo to Grüner Veltliner nie jest jedyną odmianą z logo Pfaffl. Wśród najbardziej cenionych win, znajdują się również Riesling, Chardonnay, Zweigelt, St. Laurent oraz mocne mieszanki win czerwonych „Excellent Reserve” i „Heidrom Grand Reserve”. Ich wszechstronność i wielkie oddanie do Grüner Veltlinera przyniosły winnicy niesamowity tytuł „European Winery of the Year 2016”. Po raz pierwszy ta prestiżowa nagroda trafia do Austrii i jest to wielki zaszczyt nie tylko dla rodziny Pfaffl, ale ogólnie dla austriackiego wina. „Cieszymy się, że możemy wymachiwać wysoko flagą naszego kraju. My, Austriacy, możemy być naprawdę dumni z naszego wina”, mówi winiarz.