Bodegas Cepa 21

Bodegas Cepa 21 to butikowa winiarnia położona w Castrillo de Duero, wiosce w Valladolid na obszarze znanym jako Golden Mile. Winiarnia stworzona, by marzyć o winie, łącząca tradycję i nowoczesność z wyjątkowym i wykwintnym terroir. Prawdziwe zaangażowanie w ulepszanie najlepszych cech, jakie oferuje ta ziemia, wybór winnic skierowanych na północ, aby uzyskać wina z duszą i wyjątkową świeżością. Z odmianą Tempranillo jako wizytówką, Bodegas Cepa 21 prezentuje gamę pięciu win: Hito Rosé, Hito, Cepa 21, Malabrigo i Horcajo. Każdy z nich odzwierciedla w każdym kieliszku pełne szacunku opracowanie różnorodności, świeżości odmiany Tempranillo oraz know-how i doświadczenia jej twórcy, José Moro.

Bodegas Cepa 21

Cepa 21 narodziła się z zamiarem stania się projektem wyróżniającym się i została zbudowana dzięki wyróżniającym się pomysłom, kreatywności i unikalnej wizji José Moro. Ale uciążliwy duch José Moro jest w dużej mierze wynikiem dziedzictwa pozostawionego przez jego przodków. Ponad sto lat temu jego dziadek wybrał własny klon królowej odmiany (Tempranillo), aby uzyskać niepowtarzalny charakter win. Jego wnuk, pokolenia później, poszedł w jego ślady i uczynił innowacje jedną z sił napędowych swojej działalności.

Winnice Bodegas Cepa 21…

Winnice Bodegas Cepa 21 to jeden z jej największych atutów. Znajdują się one na wysokości od 750 do 900 metrów nad poziomem morza i skierowane są na północ. Oba czynniki umożliwiają stopniowe dojrzewanie winogron, nadając im złożoność i świeżość. Projekt posiada 50 hektarów własnych winnic na glebach mulistych piasków, gliny lub wapienia, większość z nich znajduje się bardzo blisko winnicy i obsadzona klonem stuletnich winnic tego obszaru (najczystszy Tempranillo z Ribera del Duero). Winiarnia wyposażona jest w pełni wyposażone zaplecze składające się z sali degustacyjnej z przepięknym widokiem na salę z beczkami, tarasu będącego prawdziwym punktem widokowym na morze winnic oraz holu z efektownym oknem łączącym nowoczesność kompleksu z tradycją winnicy Cepa 21 to czysty minimalizm i efektywność. A Cepa 21 otwiera swoje podwoje dla wszystkich gości, którzy chcą cieszyć się tym wspaniałym miejscem poprzez doświadczenia związane z turystyką winiarską, podczas których można zwiedzać nowoczesne obiekty i okolice, uzyskując pełne informacje na temat opracowywania win i degustacji.

Bodegas Cepa 21